Nowa komunikacja publiczna na terenie Gminy Łapsze Niżne

Gmina Łapsze Niżne dzięki porozumieniu z Powiatem Nowotarskim, Gminą Bukowina Tatrzańska i Gminą Nowy Targ, przy wsparciu Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych likwiduje bariery komunikacyjne, uruchamiając całkowicie nowe linie autobusowe, które tworzą możliwość dotarcia środkami transportu publicznego do pracy, szkół, placówek zdrowia i instytucji kultury na terenie sześciu  gmin i dwóch powiatów.

Są to nowe siatki połączeń, które stwarzają Mieszkańcom Gminy Łapsze Niżne możliwość znalezienia pracy w miejscowościach, do których dojazd był dotychczas bardzo utrudniony. To atrakcyjna oferta komunikacyjna dla turystów, umożliwiająca przemieszczanie się po terenie Spisza, Podhala i Pienin, korzystając z bogatej oferty turystycznej regionu ponad podziałami administracyjnymi w sposób, jaki nigdy wcześniej nie był możliwy na naszym terenie.

Od stycznia 2024 r. rozszerzono komunikację publiczną, której organizatorem jest Starosta Nowotarski przy współfinansowaniu Gminy Łapsze Niżne. Jest to linia na trasie Łapszanka – Nowy Targ, która funkcjonuje już od 2022 roku.

  1. Trasa ŁAPSZANKA - NOWY TARG - ROZKŁAD JAZDY

Łapszanka - Łapsze Wyżne - Niedzica Zamek -  Falsztyn - Dębno - Nowy Targ

Z dniem 1 stycznia 2024 r. po raz pierwszy w historii gminy uruchomiona została bezpośrednia linia autobusowa  łącząca Pieniny na trasie Niedzica – Szczawnica.

  1. Trasa: NIEDZICA – SZCZAWNICA - ROZKŁAD JAZDY

Niedzica – Krośnica – Krościenko nad Dunajcem – Szczawnica

 

Od 1 lutego 2024 r. w porozumieniu z Gminą Bukowina Tatrzańska i Gminą Nowy Targ uruchomione zostało połączenie z miejscowością Bukowina Tatrzańska oraz
Białka Tatrzańska.

  1. Trasa:  KACWIN – BIAŁKA TATRZAŃSKA - ROZKŁAD JAZDY 

Kacwin - Łapsze Niżne -  Łapsze Wyżne - Trybsz - Białka Tatrzańska (Bania)

  1. Trasa:   NIEDZICA  – BIAŁKA TATRZAŃSKA  - ROZKŁAD JAZDY 

 Niedzica - Niedzica Zamek - Falsztyn – Frydman -  Krempachy – Białka Tatrzańska (Bania)

W porozumieniu z Gminą Bukowina Tatrzańska została uruchomiona kolejna linia autobusowa, której organizatorem jest Gmina Bukowina Tatrzańska na trasie:

  1. Trasa: BUKOWINA TATRZAŃSKA -  ŁAPSZE WYŻNE - - ROZKŁAD JAZDY

                          ŁAPSZE WYŻNE - BUKOWINA TATRZAŃSKA -  - ROZKŁAD JAZDY

Bukowina Tatrzańska (urząd)  -  Rzepiska – Łapszanka -  Łapsze Wyżne

Zachęcamy do korzystania z nowych rozwiązań komunikacyjnych i informowania turystów czasowo przebywających na naszym terenie do zamiany samochodu na autobus,
a to z kolei wpłynie na rozładowania zatłoczonych dróg, zmniejszenia problemu parkowania
i zanieczyszczenie powietrza.

Szczegółowe godziny odjazdu  będą dostępne na stronie internetowej  Gminy Łapsze Niżne i na rozkładach jazdy, przygotowanych przez przewoźników.