Nieruchomości i środowisko

 • Księgi wieczyste

  Sprawdź, czym są księgi wieczyste oraz jakie informacje się w nich znajdują.


  Uzyskaj odpis, wyciąg albo zaświadczenie z księgi wieczystej

 • Chcesz sprawdzić treść księgi wieczystej? Potrzebujesz odpisu albo wyciągu z księgi? Sprawdź, jak uzyskać wgląd do elektronicznej księgi wieczystej i jak złożyć wniosek o odpis, wyciąg oraz zaświadczenie.


  Elektroniczne Księgi Wieczyste

 • Poszukujesz informacji na temat księgi wieczystej? Chcesz dostać odpis księgi albo inny dokument? Nie musisz chodzić do sądu! Skorzystaj z systemu Elektronicznych Ksiąg Wieczystych (EKW) - wejdź na portal ekw.ms.gov.pl.


  Uzyskaj zgodę na budowę domu

 • Chcesz rozpocząć budowę domu jednorodzinnego? Nie wiesz, jakich dokumentów potrzebujesz? Dowiedz się, czy prace, które zamierzasz wykonać, wymagają pozwolenia na budowę czy wystarczy jedynie zgłosić chęć budowy domu.


  Uzyskaj zezwolenie na usunięcie drzew i krzewów na własnej działce

 • Chcesz usunąć drzewa i krzewy, które rosną na Twojej działce? Pamiętaj, że musisz dostać zezwolenie. Nie można wycinać drzew i krzewów bez zezwolenia. Dowiedz się, jak dostać zezwolenie.


  Skorzystaj z programu „Mieszkanie dla młodych”

 • Chcesz kupić mieszkanie lub dom? Pamiętaj, że możesz dostać dofinansowanie z budżetu państwa (tak zwane dofinansowanie wkładu własnego). Skorzystaj z programu „Mieszkanie dla młodych” (MdM). Program MdM to program dla młodych osób, które chcą kupić mieszkanie na rynku pierwotnym lub wtórnym i w tym celu biorą kredyt hipoteczny. Jeśli korzystasz już z programu MdM, możesz dodatkowo ubiegać się o częściową spłatę kredytu. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje o programie MdM.


  Zwrot części wydatków na materiały budowlane

 • Osoby, które w ostatnich latach kupiły materiały budowlane na cele mieszkaniowe, mogą dostać zwrot części wydatków. Zwrot ten potocznie określa się zwrotem VAT, ponieważ jego wysokość jest obliczana na podstawie kwoty VAT. Sprawdź co zrobić, żeby dostać zwrot.


  Uzyskaj materiały geodezyjne i kartograficzne

 • Interesujesz się geodezją lub kartografią i chcesz uzyskać dostęp do materiałów geodezyjnych lub kartograficznych? A może jesteś studentem geologii lub geografii i potrzebujesz map lub innych dokumentów cyfrowych? Sprawdź, jak uzyskać dostęp do centralnego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.


  Zgłoś prace geodezyjne

 • Jesteś geodetą? Chcesz rozpocząć prace geodezyjne? Zanim zaczniesz, zgłoś je. Dowiedz się, jak to zrobić.


  Zgłoś prace kartograficzne

 • Jesteś kartografem? Chcesz rozpocząć prace kartograficzne? Zanim zaczniesz, zgłoś je. Dowiedz się, jak to zrobić.


  Geoportal

 • Planujesz zakup nieruchomości i chcesz sprawdzić informacje o działce? Szukasz danych przestrzennych albo dokładnych map topograficznych? Znajdziesz je na stronach geoportal.gov.pl i mapy.geoportal.gov.pl. Geoportal daje Ci bezpłatny wgląd do wielu cennych danych i umożliwia ich łatwą analizę.


  Uzyskaj informację o środowisku i jego ochronie

 • Chcesz się dowiedzieć, jaki jest plan ochrony środowiska w Twojej gminie? A może chcesz poznać wyniki pomiaru zanieczyszczeń lub hałasu w Twoim regionie albo otrzymać kopię konkretnej koncesji geologicznej? Możesz zdobyć odpowiedzi na te pytania oraz uzyskać wiele innych informacji i dokumentów na temat środowiska i jego ochrony. Dowiedz się, jak to zrobić.


  Ekoportal

 • Chcesz uzyskać informacje na temat ochrony środowiska w Polsce? Odwiedź Ekoportal - stronę Ministerstwa Środowiska. Znajdziesz tam najważniejsze informacje o środowisku i jego ochronie.


  Uzyskaj wniosek o wydanie zezwolenia na opróżnianie zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości ciekłych 

 • Chcesz dowiedzieć się w jaki sposób uzyskać zezwolenie na opróżnianie zbiorników bezodplywowych? Zastanawiasz się co z transportem nieczystości ciekłych? Nie wiesz jakie dokumenty przynieść z sobą w celu pozyskania zezwolenia ? Dowiedz się jak to zrobić.

  Uzyskaj wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach

 • Chcesz otrzymać decyzję środowiskową? Nie wiesz co powinienieś przynieść z sobą? Dowiedz się więcej jak otrzymać wniosek.


   

 •