Trzy krainy logo

Niebieskim Szlakiem po Pieninach

piątek, Listopad 10, 2017

W dniu 20.10.2017 r. klasa 6. udała się na zajęcia do Pienińskiego Parku Narodowego. Wyruszyliśmy z Frydmana o godz. 9:00 i pojechaliśmy busem do Hałuszowej.

            Tam, kierując się tajemniczymi oznaczeniami szlaku niebieskiego, wyruszyliśmy przed siebie. Zrobiliśmy niecałe dziesięć kroków i zatrzymaliśmy się, gdyż Pan Przewodnik zadał nam pierwsze, potem drugie, trzecie i czwarte pytanie, a  że jesteśmy jednymi z najlepszych (jeśli nie "the best") wśród klas 6, które miały tam zajęcia w tym roku, odpowiedzieliśmy na wszystkie pytania (no może oprócz jednego) poprawnie.
            Gdy Pan Przewodnik skończył nam wyjaśniać, czemu powstały parki narodowe, wyruszyliśmy w stronę Trzech Kopców, po drodze rozpoznawaliśmy drzewa, krzewy i krzewinki i pomagaliśmy sobie nawzajem w trudnych zadaniach.

            Następnie zatrzymaliśmy się na posiłek (czyli kanapki, których po drodze nie zdążyliśmy zjeść) i na wykonanie zadania polegającego na stworzeniu sieci pokarmowej.          

            Uwinęliśmy się z tym szybko, więc poszliśmy dalej w stronę Trzech... ale tym razem Koron, aby następnie wrócić się do Trzech Kopców i zejść czerwonym szlakiem do przystani flisackiej Kąty. Wcześniej wykonaliśmy trzecią „próbę” polegającą na scharakteryzowaniu drzewa bądź krzewu.

            Wykonaliśmy wszystkie „próby” i wróciliśmy zadowoleni do Frydmana.

Michał Krzyszkowski, uczeń klasy VI

 

Back to Top