Trzy krainy logo

Nagrody z rąk senatora

poniedziałek, Październik 9, 2017

W czerwcu 2017 roku odbyła się czwarta edycja konkursu zatytułowanego „List do Taty” organizowanego przez Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej we współpracy z Fundacją im. Św. Cyryla i Metodego. Patronat i opiekę nad przebiegiem turnieju objęły biura tych senatorów, którzy zadeklarowali przeprowadzenie go w swoich okręgach wyborczych.

Podstawowym celem konkursu, organizowanego cyklicznie co dwa lata, było rozpowszechnianie modelu odpowiedzialnego i czułego ojcostwa. Adresatami okazali się uczniowie klas szkół podstawowych. Ich zadanie polegało na napisaniu listu, z którego można wywnioskować, kim jest i co dla dziecka znaczy jego tata. Praca mogła mieć formę listu do ojca.
W Zespole Szkolno-Przedszkolnym we Frydmanie do czerwcowego konkursu zgłosiło się dziewięć osób. Wszyscy podjęli trud pisarski i zredagowali osobisty i szczery list do taty. Zawarli w nim własne rozterki, problemy, refleksje, ale i podkreślili ogromną miłość związaną z postacią ojca. Prace uczniów przesłane przez szkołę do biur senatorskich oceniało jury powołane przez senatorów.

Nagrody okazały się cenne, zaś sam Pan Senator Jan Hamerski zaszczycił naszą szkołę i osobiście je wręczył . W dniu 4 października 2017 r. ,wraz ze swoimi współpracownicami, podkreślił wartość samego konkursu, ale też ogromną rolę szkoły, która aktywnie współpracuje z jego biurem senatorskim. Wszyscy uczestnicy radośnie i z ogromną wdzięcznością przyjęli upominki. Miejmy nadzieję, że w następnej edycji konkursu równie chętnie wezmą udział.

                                             M. Kulikowska

 

Back to Top