''Enjoy Reading", czyli II edycja międzyszkolnego konkursu czytelniczego w języku angielskim

poniedziałek, Marzec 11, 2019

7 marca 2019 roku w Zespole Szkolno - Przedszkolnym we Frydmanie odbyła się druga edycja konkursu czytelniczego ,,Enjoy Reading". Aż 27 uczniów z sześciu pobliskich szkół  wraz z opiekunkami przybyło do frydmańskiej placówki, aby pochwalić się umiejętnościami i niemałą wiedzą z języka angielskiego.

Na podekscytowanych  siódmo i ósmoklasistów czekał niełatwy test, w którym uzyskać można było 100 punktów. Uczestnicy  na dwa miesiące przed konkursem otrzymali  do przeczytania dwa teksty. W tym roku był to jeden rozdział ,,Robinsona Crusoe" Daniela Defoe oraz arcyciekawy artykuł prasowy dotyczący historii jakże znanej wszystkim piosenki „Happy Birthday”. Oba teksty dostarczyły cennych i ciekawych informacji. Nastolatkowie poznali historię Robinsona i jego pierwszej podróży oraz  informacje dotyczące  pochodzenia piosenki. Na teście konkursowym odpowiadali na pytania dotyczące informacji z tych tekstów a także  musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością słówek oraz gramatyki.

Po skończonej części pisemnej konkursu, opiekunki zajęły się sprawdzaniem prac, a wymęczeni uczestnicy udali się na poczęstunek. Zważywszy na liczbę uczestników i wysoki poziom prezentowanych umiejętności na ogłoszenie wyników trzeba było odrobinę poczekać.

Z niesamowitą przyjemnością nauczycielom przyszło ogłosić wyniki, a prezentowały się one następująco:

 

1 miejsce: Aleksandra Stanek –  SP Łapsze Niżne – 93 pkt.

2 miejsce: Jakub Prelich – SP Frydman – 88,5 pkt.

3 miejsce: Michael Kubasek – SP Kacwin – 88 pkt.

Wyróżnienia: Anna Szpernoga- SP Kacwin – 86,5 pkt.

                       Julia Milaniak – SP Frydman – 86 pkt.

                       Maria Piwowarczyk – SP  Kacwin- 84,5 pkt.

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz przypinki a zwycięzcy i wyróżnieni bardzo cenne nagrody, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców Zespołu Szkolno- Przedszkolnego we Frydmanie.

Zarówno zwycięzcom jak i wszystkim uczestnikom  serdecznie gratulujemy, tym bardziej, iż poziom  tegorocznego konkursu okazał się dużo wyższy niż podczas  pierwszej edycji. Słowa wdzięczności kieruję również do  opiekunów  za pomoc w przygotowaniach do konkursu a także do uczniów z klasy 7 i 3 gimnazjum, którzy pomagali w organizacji przebiegu wydarzenia.

Zostaje jeszcze tylko jedno: zaprosić wszystkich zainteresowanych na kolejne edycje.

 See you next year!

Ewelina Jagieła- organizator konkursu