Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej w Łapszach Niżnych

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Błogosławionego Ks. Józefa Stanka w Łapszach Niżnych wzięli udział w warsztatach zorganizowanych z okazji Dnia Ziemi. Co prawda dzień obchodzony był na całym świecie 22 kwietnia, ale  o Ziemię trzeba pamiętać cały rok, dlatego 9 maja odbyło się spotkanie Ekodoradcy Gminy Łapsze Niżne z  uczniami klas od I-VI na temat powietrza i smogu. Podczas zajęć dzieci zastanawiały się nad tym czym jest samo powietrze, jak go opisać, co go zanieczyszcza i najważniejsze jak o nie dbać.

Spotkaniu, które było podzielone na trzy części: klasa I-III, IV, V-VI towarzyszyły filmiki, ciekawostki, doświadczenia, zajęcia w grupach i cała masa cennych informacji przydatnych w codziennym życiu.

Z pewnością wiedza zdobyta podczas tegorocznych obchodów Dnia Ziemi zostanie wykorzystana w przyszłości, bo na pewno uczestnicy zapamiętają że: powietrze jest niemal wszędzie, jest niezbędne do funkcjonowania i aby żyć zdrowo musi być ono po prostu czyste.

Warsztaty zostały zrealizowane przez Ekodoradcę Małgorzatę Olejarz z Urzędu Gminy w Łapszach Niżnych w ramach projektu "Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego - Małopolska w zdrowej atmosferze" LIFE-IP MAŁOPOLSKA/LIFE14 IPE PL 021 dofinansowanego ze środków programu LIFE Unii Europejskiej