Dzień bez plecaka w Zespole szkolno-Przedszkolnym we Frydmanie

czwartek, Czerwiec 9, 2022

"Dzień bez plecaka" to święto, które pochodzi z USA. Wymyśliła je Amerykanka Mongai Fankam – aktywistka i założycielka fundacji, dzięki której z zebranych datków kupowane są w pełni wyposażone plecaki, a następnie wysyłane do państw Afryki.

"Dzień bez plecaka" to nowa propozycja Samorządu Szkolnego Zespołu szkolno-Przedszkolnego we Frydmanie skierowana do wszystkich uczniów i pracowników, która miała u nas miejsce 3 czerwca 2022 r.

"Dzień bez plecaka" (z ang. „no backpack day”) to wybrany przez Samorząd Szkolny dzień, w którym wszyscy chętni uczniowie i nauczyciele przychodzą bez plecaków i toreb. Zabawa polega na tym, by jednocześnie przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory. Liczy się pomysłowość i spryt – książki, zeszyty i inne artykuły szkolne można spakować w dowolny, zwykle zabawny sposób. Ponieważ "Dzień bez plecaka" służy głównie dobrej zabawie, pomysły uczniów ogranicza jedynie wyobraźnia.

Dzieci przyniosły swoje szkolne przybory zapakowane na rozmaite sposoby: w koszach, zabawkach, futerałach na instrumenty, walizkach, a nawet w sklepowych wózkach! Zdarzały się też skrzynki na narzędzia, klatki dla chomika, worki na śmieci, otwierane pufy oraz... wanienka. Prawdziwą furorę zrobił Andrzej- uczeń klasy II, który przyniósł do szkoły rodzinną pamiątkę czyli tornister swojego dziadka.

Inicjatywa ta przyniosła uczniom sporo radości i zaczęli oni od razu snuć plany na przyszły rok szkolny.

JM