Podsumowanie projektu „Świetlica – przestrzenią czasu wolnego”

piątek, Październik 11, 2019

1 października 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Błogosławionego ks. Józefa Stanka w Łapszach Niżnych odbyło się oficjalne podsumowanie działań projektu „Świetlica – przestrzenią czasu wolnego”. Beneficjentem projektu jest grupa nieformalna MamyDlaDzieci a Patronem Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „SPISZ się na medal” zaś adresatami uczniowie tejże szkoły.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach konkursu FIO – Małopolska Lokalnie. Południe, organizowany przez Babiogórskie Stowarzyszenie ZIELONA LINIA. Głównym celem projektu było uczynienie świetlicy szkolnej miejscem radosnych spotkań z zabawą, sztuką, rodzicami oraz ciekawymi ludźmi.

Zainwestowano ponad 3 000 zł na doposażenie świetlicy. Miejsce to otrzymało nowe wyposażenie, zabawki, gry i pomoce. Dzieci mogą bawić się świeżo nabytymi klockami oraz grać w gry edukacyjne, zakupione ze środków projektowych.

Podczas oficjalnego zakończenia projektu dyrektor szkoły Mariusz Wojtas podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do odniesienia sukcesu w działaniach oraz wzięli udział w zajęciach warsztatowych z dziećmi na świetlicy. Uroczyste podsumowanie zakończono wręczeniem nagród i upominków uczestnikom konkursu plastycznego „Mój przyjaciel robot.

Serdecznie gratulujemy zapału do działania członkom grupy MamyDlaDzieci oraz Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych „SPISZ się na medal”. Życzymy dalszych sukcesów w realizacji innych pomysłów oraz projektów wpływających korzystnie na dobro szkoły!