14 listopada „Dzień czystego powietrza”

14 listopada „Dzień czystego powietrza” https://powietrze.malopolska.pl/life/14-listopada-dzien-czystego-powietrza-planowane-wydarzenia-w-malopolsce/

 

14 listopada w GOK-u w Niedzicy, obchodziliśmy z najmłodszymi mieszkańcami Gminy Łapsze Niżne DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA.

Na przygotowany z okazji tego dnia spektakl teatralny przybyli uczniowie szkół podstawowych z miejscowości Trybsz, Łapszanka, Łapsze Wyżne, Łapsze Niżne, Niedzica, Kacwin i Frydman.

„Zielony Kopciuszek” to interaktywny spektakl ekologiczny dla dzieci, który dzięki licznym piosenkom, konkurencjom i animacjom przeniósł dzieci w świat baśni o Kopciuszku, jakiej dotąd nie znały.

Okrutny los skazał Kopciuszka na mieszkanie z macochą i dwójką brzydkich sióstr. Dobra bohaterka nie zrezygnowała z marzeń. Dzięki wsparciu swoich przyjaciół – Motylka Emilki i Szczurka Burka dotarła na bal, na którym spotkała wymarzonego księcia. Zgodnie z treścią bajki o Kopciuszku czar prysł o północy, gdy królewicz okazuje się Księciem von Bałaganem niedbającym o przyrodę, a Kopciuszek nie chce żyć w królestwie nad którym panuje smog. Książe aby odnaleźć drogę do serca Kopciuszka  rozkochanego w czystej naturze wraz z dziećmi wprowadza w swoim królestwie zmiany.

Przedstawienie przypomniało najmłodszym jak ważny jest szacunek wobec przyrody, ochrona powietrza oraz walka z niską emisją. Pokazał negatywne skutki palenia śmieci w domowych paleniskach i dużej ilości spalin samochodowych. Spektakl, dzięki baśniowej atmosferze zapewnił niezapomniane przeżycia zachęcające do walki z problemem zanieczyszczenia powietrza.

Dziękujemy naszym małym obywatelom za aktywne uczestnictwo i wprowadzenie koniecznych reform w królestwie KSIĘCIA VON BAŁAGANA.

Projekt LIFE-IP MALOPOLSKA/LIFE14 IPE PL 021 realizowany jest przy wsparciu programu LIFE Unii Europejskiej.