Piotr Trzop w pierwszej trójce finału OTWP powiatu nowotarskiego w kategorii klas I-IV

Friday, April 22, 2022
W dniu 21.04.2022 r. w w sali obrad Urzędu Miasta Nowy Targ odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" na etapie powiatowym. Młodzież powiatu nowotarskiego, która zdobyła najlepsze wyniki na etapie gminnym mogła wykazać się posiadaną wiedzą dotycząca pożarnictwa i otrzymać promocję do etapu wojewódzkiego.
Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
 
Wśród zwycięzców eliminacji na szczeblu powiatowym znalazł się Mieszkaniec Gminy Łapsze Niżne - Piotr Trzop, który zajął II miejsce w kategorii klas I-IV.
 
Młodzież oceniana była przez komisję w składzie: mł. bryg. Piotr Domalewski - przewodniczący, dh Jan Kuczkowicz, st. kpt. Mateusz Zając i asp. Krzysztof Główka.
Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody, a wręczyli je starosta nowotarski Krzysztof Faber, burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha, prezes ZOSP RP w powiecie nowotarskim Jan Kuczkowicz, p.o. komendanta powiatowego PSP w Nowym Targu bryg. Janusz Barnaś i przedstawiciel Nadleśnictwa Nowy Targ Józef Oskwarek.
 
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a Przedstawicielowi Gminy Łapsze Niżne na etapie wojewódzkim życzymy wytrwałości i awansu do finału Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" !

 

Źródło: https://goral.info.pl/artykul/ta-mlodziez-wszystko/821551

 

 

Kategoria: